آخرین بروز رسانی: 19ام خرداد, 1403

نکات مهم بهداشتی برای لباس زیر بانوان

رعایت نکات مهم بهداشتی برای لباس زیر بانوان از مسائل بسیار مهمی است که هر بانویی باید از آن آگاهی داشته باشد و عدم رعایت آن ها ممکن است عواقب بسیاری از جمله ایجاد عفونت، قارچ و باکتری را داشته باشد. در این مقاله مهم ترین نکات را برای شما ذکر می کنیم. پس با ما همراه باشید.

اهمیت بهداشت لباس زیر برای خانم ها

ساختار بدن بانوان به گونه ای است که معمولا مرطوب است و همین موضوع در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی ممکن است باعث رشد باکتری، قارچ و ایجاد عفونت برای آن ها شود. از همین جهت باید توجه ویژه ای به جنس شورتی که می پوشند و همچنین مسائل بهداشتی آن باشد.

خرید شورت لین

چه نکاتی را برای بهداشت لباس زیر خود باید مورد توجه قرار دهیم؟

  • شستن لباس زیر پس از خرید آن

هنگامی که سوتین و یا شورت نو می خرید حواستان به این موضوع باشد که پیش از آنکه از آن استفاده کنید حتما آن را بشویید. تمامی لباس ها در پروسه تولید در کارخانه تا بسته بندی و جابه جایی ممکن است دچار آلودگی هایی شوند. از همین جهت بهتر است پیش از استفاده از آن ها حتما با دقت آن ها را بشویید.

  • خشک کردن لباس زیر زیر نور آفتاب

یکی از راهکار های سنتی و ساده برای خشک کردن لباس زیر پهن کردن آن زیر نور خورشید است. این موضوع هم به خشک شدن سریع و کامل آن کمک می کند و هم به دلیل دمای بالا و تابش مستقیم باعث از بین رفتن آلودگی و باکتری های احتمالی می شود.

  • هرگز لباس زیر خود را با صابون های معطر یا مناسب شستشوی صورت نشویید

دلیل این موضوع عدم تطبیق PH این مواد شوینده با پوست بدن شما می باشد که ممکن است باعث ایجاد حساسیت شود.

  • لباس زیر خود را ترجیحا با دست بشویید

اگر از لباسشویی برای شستشوی لباس های زیر خود استفاده می کنید حتما آن را جدای از سایر لباس ها بشویید یا از کیسه های مخصوص شستشو برای جداسازی آن ها از سایر لباس ها استفاده کنید.

خرید سوتین لین

  • شورت و سوتین خود را در کمد و کشوی جداگانه قرار دهید

منظور ما این است که آن ها را در تماس با سایر لباس ها قرار ندهید. برای اینکار می توانید از کیسه و باکس های جداکننده نیز استفاده کنید. دلیل ذکر این مورد این می باشد که ممکن است آلودگی سایر لباس ها به لباس زیر شما منتقل شود.

  • تعویض لباس زیر در روز

در حالت نرمال بهتر است حداقل روزی یکبار شورت خود را تعویض کنید و اگر چنین شرایطی برایتان مهیا نیست از پد های روزانه استفاده کنید و آن را تعویض کنید.

  • لباس زیر نیز همانند خیلی موارد دیگر تاریخ انقضایی دارد

اگر لباس زیر های با کیفیتی دارید بهتر است نهایت یک سال از آن استفاده کنید.

  • تعویض لباس زیر بعد از ورزش

بعد از ورزش در اولین فرصت بهتر است سریعا به تعویض شورت خود اقدام کنید. چراکه رطوبت ناشی از عرق می تواند امکان رشد باکتری و قارچ را افزایش دهد.

دسته‌بندی: دسته‌بندی نشده

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه