آخرین بروز رسانی: 26ام خرداد, 1403

10 نکته مهم برای نگهداری اصولی از سوتین

با توجه به اهمیت سوتین در روتین روزانه و حس راحتی ما، می‌خواهیم چند اشتباه رایج که بسیاری از افراد ممکن است در مورد لباس زیر خود مرتکب شوند را به شما معرفی کنیم. تا انتها با ما همراه باشید و بگویید کدام یک از این موارد را شما هم انجام داده اید؟

خرید سوتین لین

1- شستشوی بیش از حد سوتین

شستن سوتین پس از هر بار استفاده ممکن است عادی به نظر برسد، اما در واقع باعث می‌شود الیاف و کش سوتین سریعتر فرسوده شوند. شستن سوتین پس از چند بار استفاده ایده‌آل است. اما بیایید واقع‌بین باشیم، اگر در یک روز مرطوب برای ۱۲ ساعت سوتین پوشیده‌اید، توصیه می‌کنم آن را بشویید زیرا عرق و چربی ها سریعتر تجمع پیدا می‌کنند. و بله، باید هر بار که از سوتین ورزشی استفاده می‌کنید، آن را بشویید.

2- کم شستن سوتین‌ها

شاید بعد از ذکر مورد بالا این بنظر آید که چرا مورد دوم متناقض مورد اول می باشد. اما باید بگوییم که بعضی از بانوان به دلیل اینکه شستشوی بیش از حد بافت و الیاف را از بین می برد، بسیار دیر به دیر نسبت به شستن آن اقدام می کنند. باید این نکته را ذکر کنیم که چربی و عرق بدن نیز در صورتی که در بافت های پارچه ی سوتین بماند می تواند باعث تغییر رنگ و ظاهر و در نهایت خرابی آن شود. بجز خرابی سوتین نشستن ان می تواند محیطی مناسب برای رشد باکتری و در نهایت ایجاد حساسیت و تحریک های پوستی شود.

3- بهترین زمان برای شستن سوتین

درواقع اگر بخواهیم زمان مناسبی برای شستشوی سوتین به شما بگوییم، پس از 2 بار استفاده از آن بهترین زمان برای شستشوی سوتین است. همچنین اگر در محیطی بسیار گرم قرار گرفتید و یا پس از یک فعالیت ورزشی حتما باید نسبت به شستن ان اقدام کنید.

4- شستن سوتین‌ها با دست

حال که زمان شستشوی آن را مشخص کردیم بهتری است به نحوه شستن آن که می تواند تأثیر بسیار زیادی در حفظ و یا خرابی آن داشته باشد بپردازیم. باید بگوییم که بهترین راه برای شستشوی سوتین (بخصوص مدل های فانتزی، کاپدار و فنردار) با دست است. بهتر است لباس زیر های خود را با استفاده از مواد شوینده مناسب لباس زیر بشویید. اما اگر بخواهیم صادق باشیم باید بگوییم که در دنیای مدرن و پر مشغله این روزها شاید در حوصله همه ما نباشد که اینکار را انجام دهیم. در هر حال بهترین راه برای شستشوی آن همین مورد است. اگر شما هم در گروهی از افراد هستید که امکان انجام این کار را ندارید به سراغ مورد 4 بیایید.

خرید سوتین فنردار

5- شستن سوتین‌ها همراه با بقیه لباس‌ها در لباسشویی

اگر امکان شستن سوتین با دست را ندارید ممکن است وسوسه شوید که سوتین‌ها را همراه با بقیه لباس‌ها در لباسشویی بیندازید. اما پیشنهاد ما به شما این است که این کار را انجام ندهید. سوتین‌ها از کش و معمولاً پارچه‌های ظریف مانند تور ساخته شده‌اند که نیاز به مراقبت ویژه دارند. هنگام شستن، نوع مواد شوینده، چرخه شستشو و دمای آب همه مهم هستند. استفاده از مواد شوینده ملایم مخصوص لباس زیر بهترین راه برای افزایش عمر سوتین است.

6- نحوه شستن سوتین در لباسشویی

نکته بسیار مهم دیگری که وجود دارد این است که اگر قصد شستن سوتین خود با لباسشویی را دارید حتما آن را در کیسه لباس مخصوص قرار دهید. همچنین سعی کنید آن را با مواد شستشوی مخصوص، آب سرد، دور کم لباسشویی و همراه با سایر لباس های زیر (یا لباس های با بافت ظریف) بشویید. یکی از نکات مهم در رابطه با مایع مناسب این است که در هر صورت سعی کنید از مایع سفیدکننده استفاده نکنید.

7- به طور دائم از یک سوتین استفاده نکنید

شاید این نکته برایتان جالب باشد که باید به کش موجود در سوتین نیز استراحت دهید تا مجدد به حالت اولیه خود بازگردد. اگر به طور مداوم از سوتین استفاده می کنید بهترین حالت این است که هر 12 ساعت یکبار سوتین خود را عوض کنید تا کش های آن در بهترین حالت خود بمانند.

8- سوتین خود را از جلو نبندید

بسیاری از بانوان قزن سوتین خود را به سمت جلو می آوند، آن را به سمت جلو می کشند، قزن را می بندند و سوتین را می چرخانند و کاپ را به سمت جلو می آورند. اما باید این را بدانید که این روش می تواند به کش سوتین آسیب بزند و به مرور زمان فرم آن را تغییر می دهد.

9- سوتین ها را تا نکنید

باید به شما بگوییم که بهترین روش نگهداری از سوتین آویزان کردن و یا قرار دادن آن بدون تا داخل کشو است که هیچ گونه فشاری روی کاپ آن قرار نگیرد. تا کردن سوتین می تواند فرم کاپ آن را به مرور زمان تغییر دهد.

10- حتما از سایز مناسب خود را استفاده کنید

شما اگر از بهترین سوتین با بالاترین کیفیت نیز استفاده کنید، اگر سایز آن مناسب شما نباشد می تواند به آن آسیب زند. سوتین با سایز بزرگتر و یا کوچکتر می تواند فرم سوتین را با گذر زمان از بین ببرد.

دسته‌بندی: دسته‌بندی نشده

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه