آخرین بروز رسانی: 6ام خرداد, 1403

چه سوتین هایی برای افتادگی سینه مناسب هستند؟

افتادگی سینه یکی از مسائلی است که بسیاری از بانوان در سنین مختلف و هرکدام به دلایلی دچار آن می شوند. در این مقاله ما علل بوجود آمدن این موضوع، راهکار های قابل انجام و مناسب ترین سوتین ها برای افتادگی سینه را به شما معرفی می کنیم. پس با ما همراه باشید.

افتادگی سینه چیست؟

دلایل بسیاری وجود دارد که ممکن است باعث افتادگی سینه شود که آن ها را در ادامه به شما معرفی می کنیم و همچنین راهکار های پیشگیری از آن را ذکر می کنیم.
افتادگی سینه به طور کلی زمانی رخ می دهد که بافت چربی داخل سینه از بین برود و پوست، خاصیت ارتجاعی خود را از دست بدهد و دیگر امکان نگهداشتن سینه به سمت بالا را نداشته باشد. هر اقدامی که جلوی این دو موضوع را بگیرد می تواند راهکار مناسبی برای جلوگیری از افتادگی سینه باشد.

علل ایجاد افتادگی سینه در بانوان چیست؟

 1. ژنتیک
  برخی بانوان به صورت ژنتیکی و ارثی سینه هایی افتاده دارند.
 2. سیگار
  سیگار به دلیل از بین بردن کلاژن، خاصیت ارتجاعی پوست را از بین می برد و این موضوع باعث ایجاد افتادگی سینه می شود.
 3. افزایش سن و یائسگی
  به مرور زمان با افزایش سن و یائسگی، تولید کلاژن در پوست کاهش پیدا می کند و اگر مراقبت درستی نشود سینه دچار افتادگی می شود.
 4. بارداری و شیردهی
  در دوران بارداری و شیردهی به دلیل تغییرات هورمونی و انبساط مجاری شیردهی ممکن است بانوان دچار افتادگی سینه شوند.
 5. تغییر وزن ناگهانی و غیر اصولی
  بافت سینه از چربی تشکیل شده است و اگر شما دچار کاهش وزن ناگهانی و بدون ورزش و تغذیه اصولی شوید امکان ایجاد افتادگی سینه در شما وجود دارد.
 6. استفاده از سوتین های نامناسب
  بانوانی که سینه های بزرگی دارند اگر از سوتین مناسب و حمایت کننده استفاده نکنند به مرور زمان و به دلیل وجود جاذبه دچار افتادگی سینه می شوند.
 7. استفاده نکردن از سوتین های مناسب هنگام ورزش

راهکار های جلوگیری از افتادگی سینه

اگر به طور کلی بخواهیم این موضوع را توضیح دهیم باید بگوییم که استفاده از سوتین های مناسب، ورزش، لایف استایل سالم و عدم استفاده از دخانیات می تواند تا حدودی افتادگی سینه را کنترل کند.

چه سوتین هایی برای جلوگیری از افتادگی سینه مناسب است؟

اگر بخواهیم یک پاسخ کلی برای این پرسش مطرح کنیم، باید بگوییم که استفاده از سوتین هایی که حمایت کننده هستند و سینه شما را لیفت می کنند و بالا نگه می دارند بهترین انتخاب برای بانوانی است که می خواهند از افتادگی سینه هایشان جلوگیری کنند. در ادامه تعدادی از سوتین های مناسب را به شما معرفی می کنیم. یکی از نکاتی ک در انتخاب سوتین های خود باید در نظر داشته باشید انتخاب سایز مناسب است. استفاده از سوتین های با سایز بزرگتر، به دلیل عدم حمایت از سینه می تواند باعث ایجاد افتادگی در سینه شود.

سوتین فنر دار

سوتین فنردار در قسمت زیر کاپ دارای فنری U شکل از جنس پلاستیک یا فلز هستند که وجود آن باعث می شود سینه شما بالا و خوش فرم قرار گیرد.

سوتین مینی مایزر

بهترین انتخاب برای بانوانی که سینه های بزرگ و افتاده ای دارند، سوتین های مینی مایزر است. این سوتین به دلیل خاصیت کشسانی بالا، بافت محکم پارچه و طراحی خاص آن ها سینه را به طور کامل جمع و لیفت می کند. سوتین مینی مایزر همانطور که از نام آن نیز مشخص است، علاوه بر لیفت سینه، سایز سینه شما بسیار کوچک تر نشان می دهد.

نیمتنه های ورزشی

نیمتنه های ورزشی در عین راحتی انتخاب بسیار مناسبی برای ورزش هستند. در عین حال که حمایت بسیار خوبی از سینه در هنگام ورزش می کند و از افتادگی آن جلوگیری می کند، بسیار راحت است و فرم زیبایی به سینه می دهد.

سوتین کاپدار

سوتین های کاپدار یک لایه پد نازک در کاپ خود دارند و معمولا فنردار هستندو طراحی این سوتین ها به گونه است که حتی اگر سینه افتاده ای داشته باشید، می تواند کامل لیفت کند و فرم بسیار زیبایی به سینه های شما دهد.

سوتین جکدار

سوتین های جکدار بیشتر مناسب بانوانی است که سینه های کوچکی دارند و در عین حال دچار افتادگی سینه شده اند. این مدل یک پد نسبتا ضخیم در قسمت پایین کاپ خود دارد که علاوه بر لیفت، سینه شما را بزرگتر نیز نمایش می دهد.

استفاده از سوتین شیردهی

دوران شیردهی، بسیار حساس است و باید مراقبت بسیار زیادی داشت تا پس از آن دچار افتادگی سینه نشوید. استفاده از سوتین شیردهی مناسب می تواند علاوه بر حفظ فرم سینه شما، از بروز حساسیت و حس ناخوشایند جلوگیری کند.

لین برند تخصصی لباس زیر بانوان یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان لباس زیر در ایران می باشد. که با تنوع، کیفیت، و طراحی خاصی که داشته توانسته مشتریان وفادار بسیاری در طول زمان داشته باشد. تمامی سوتین های ذکر شده در بالا را شما می توانید در صفحه زیر، با مشخصات دقیق ببینید و انتخاب کنید.

خرید سوتین لین

دسته‌بندی: دسته‌بندی نشده

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه